Penetrační nátěr

Co je to penetrační nátěr?

 Penetrační nátěr není nějaká zbytečnost, která nás akorát zdržuje od vymalování našeho pokoje, nýbrž základní prvek pro kvalitní, hezký a dlouho trvající nátěr. Spousta lidí se domnívá, že má mít jakýsi účinek na ochranu zdiva proti vlkhosti, realita je poněkud jiná. Penetrační nátěr nám totiž sjednocuje savost podkladu, zpevňuje ho a zlepšuje tedy přilnavost samotného povrchu. Následná aplikace nátěru poté "drží" všude stejně dobře.

Pokud penetrační nátěr zanedbáme, či vynecháme úplně, může se stát, že bude stěna flekatá a všude bude trochu jiný odstín, než by měl být. Dále se nám může barva nadměrně odlupovat či strhávat původní omítku, během nanášení nové barvy.

Kdy penetrační nátěr nanášet? 

Je nutné ho provést pokud se barva nanáší na seškrábanou zeď od staré barvy, či po odlepení tapet. Dále je určitě nutné ho nanést na novou zeď, resp. novou omítku. Pokud na to zapomenete, ve výsledku to budete muset malovat vše podruhé a penetrační nátěr stejně provést. 

Penetrační nátěr tudíž určitě není dobré vynechat a vždy ho správně aplikovat, dle návodu přibaleného spolu s nátěrem. Pokud potřebujete s něčím pomoci, či si netroufnete a necháte si radši vymalovat odborníkem, stačí nás kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme.

Penetrační nátěr se provádí jak v našem kraji (Karlovarský kraj), tak na konkrétním místě dle odběratele. Další kraje kde jsme již realizovali penetrační nátěr: Ústecký kraj, Středočeský kraj, Plzeňský kraj a další. Namátkově zmíním také města kde jsme prováděli penetrační nátěr: Cheb, Sokolov, Karlovy Vary, Praha, Plzeň, Most, Chomutov a další.

Další informace o malování

Malování interiérů - exteriérů
Airless bezvzduchové stříkání

Tryskání a nátěr dřevěného srubu - Jáchymov

Trysk_n_a_n_t_r_d_ev_n_ho_srubu_J_chymov3.jpg

Podrobnosti:

Místo realizace - Jáchymov (Karlovarský kraj)

Obsah prací
- Otryskání dřevěné konstrukce srubu pro nátěr
- Nástřik dřevěné konstrukce

Termín realizace - 2012
Prohlédnout foto z realizace