Tryskání ledem, balotinou, pískem

Zde bychom rádi vysvětlili a popsali tyto tři nejčastější způsoby tryskání.

Tryskání pískem

Tryskání pískem, nebo-li pískování se používá zejména pro odstranění koroze, či zbytků mastnoty a nečistot, před nánosem nového antikorozního nátěru. Je to v podstatě příprava povrchu pro finální povrchovou úpravu. Více o tryskání pískem zde .

TRYSKÁNÍ BALOTINOU

Tryskání balotinou je pomerně moderní způsob finální úpravy povrchu, kdy se používají skleněné kuličky, které zjemní materiál a dodají mu jednotný vzhled a lesk. Je nutné dodat, že tato metoda se používá zejména na nerezové povrchy či barevné kovy. Není určena k čištění nečistot a rzi. Kromě dekorativního využití se tryskání balotinou používá také ke zpěvnění povrchu, či odstranění některých vad vzniklých galvanickým zinkováním.

TRYSKÁNÍ SUCHÝM LEDEM

Tryskání suchým ledem je metoda, kterou moc lidí nezná. Oproti přechozím metodám má zase trochu jiné využití. Používá se zejména při čištění nečistot v různých strojních podnicích, tam kde je potřeba rychle něco umýt a není možné dělat nějaké dlouhé odstávky výrobních linek. Jedná se o suchou metodu, tzn. nevznikají žádné louže a lze tudíž používat i na elektroniku. Velká výhoda oproti klasickému omytí vysokotlakou vodou. Není to abrazivní metoda, tudíž nedochází k úbytku materiálu jako např. při pískování. Není také ideální na odstranění rzi.

Tryskání se provádí v naší provozovně (Karlovarský kraj), či na konkrétním místě dle odběratele. Další kraje kde jsme již realizovali tryskání: Ústecký kraj, Středočeský kraj, Plzeňský kraj a další. Namátkově zmíním také města kde jsme prováděli tryskání: Cheb, Sokolov, Karlovy Vary, Praha, Plzeň, Most, Chomutov a další.

DALŠÍ INFORMACE O TRYSKÁNÍ (PÍSKOVÁNÍ)

Tryskání - pískování
Pískování kovů a stupně čistoty

Pískování, žárové zinkování a nátěr mostu - Karlovy Vary

tryskani_reference.jpg

Podrobnosti:

Místo realizace - Karlovy Vary -  OC Varyáda - (Karlovarský kraj)

Obsah prací:

- Pískování konstrukce na Sa3.
- Žárové zinkování metalizací po celé konstrukci.
- Základní vrchní nátěr komplet.

Termín realizace - srpen 2013
Prohlédnout foto z realizace