Tryskání - Pískování

Tryskání, neboli pískování, je technologický způsob opracování nejrůznějších druhů materiálů. Využívá se se nejčastěji u kovů a ocelových konstrukcí, používá se ale také např. k opracování zdiva, betonu či kamene. Tryskání je v dnešní době nejrozšířenější metodou pro odstranění rezi, starých nátěrů a jiných ulpívajících částic na povrchu. Při tryskání či pískování je použit silný proud jemných částic, tzv. abrazivní částice. Mezi abrazivní materiál řadíme křemičitý písek, ocelové broky, ocelovou drť či strusku. Čistota daného povrchu se měří parametrem Sa, tzv. stupeň čistoty. Průmyslovým standardem je hodnota 2,5 dle ČSN ISO 8501-1.

Technologii tryskání lze využít na různé typy materiálů a napříč různých oborů. Tryskáním je možné dosáhnout vynikajícího výsledku při odstraňování nánosu rzi, starých nátěrů a ostatního nesoudržného materiálu, čímž je dosaženo velmi kvalitního očištění. Tryskání tedy není omezeno jen na sanaci ocelových konstrukcí, ale je také využíváno pro odstranění nesoudržného materiálu před sanací, reprofilací betonových a jiných stavebních konstrukcí (kamenné, cihelné zdivo). Pro tuto činnost využíváme mobilní tryskací jednotku. Naše firma samozřejmě po tryskacích pracích nabízí rovněž veškeré povrchové úpravy, metalizaci konstrukce, ochranné nátěry, u stavebních konstrukcí hydrofobizační nátěry.

Naše firma nabízí:

- suché tryskání křemičitým pískem (i jiná abraziva) dle norem ČSN ISO 8501-1 od Sa 1 po Sa 3 - ceny od 120,-Kč po 280,-Kč bez DPH
- mokré tryskání křemičitým pískem, kde je třeba zabránit prašnosti (popř. s přidáním inhibitoru koroze)
- tlakové mytí vodou cca. 400bar (popř. i vyšších tlaků) - ceny od 50,-Kč do 150,-Kč bez DPH/m2
- vysokotlaké mytí vodou do cca 1200bar - ceny od 150,-Kč bez DPH/m2

Ceny jsou pouze orientační, konkrétní cenovou nabídku vám na požádání rádi vypracujeme, včetně množstevních slev.

Tryskání, neboli pískování realizujeme v naší provozovně (Karlovarský kraj), či na konkrétním místě dle požadavků odběratele za pomocí mobilní tryskací jednotky (Cheb, Sokolov, Karlovy Vary, Praha, Plzeň, Most, Brno atd).

Další informace o tryskání (pískování)

Pískování kovů a stupně čistoty
Tryskání ledem, balotinou, pískem

Pískování, žárové zinkování a nátěr mostu - Karlovy Vary

tryskani_reference.jpg

Podrobnosti:

Místo realizace - Karlovy Vary -  OC Varyáda - (Karlovarský kraj)

Obsah prací:

- Pískování konstrukce na Sa3.
- Žárové zinkování metalizací po celé konstrukci.
- Základní vrchní nátěr komplet.

Termín realizace - srpen 2013
Prohlédnout foto z realizace