Odstraňování graffiti ze všech povrchů

 

Odstraňování graffiti ze všech povrchů

Aktualizováno 31.10.2023

Profesionálně odstraňujeme graffiti ze všech druhů povrchů. Zde Vám zjednodušeně popisujeme postup při odstranění graffiti z povrchu automobilu, betonu či fasády. Dále přinášíme pár tipů na prevenci proti graffitům.

Graffiti se staly jedním z nejrozšířenějších forem vandalismu, které mohou poničit automobily, fasády budov a betonové povrchy. Odstranění graffiti vyžaduje zručnost, správné nástroje a znalost správných postupů, aby se minimalizovalo poškození plochy. V tomto odborném článku se budeme zabývat metodami odstranění graffiti z povrchu auta, fasád a betonu, a také způsoby, jak těmto problémům předcházet.

Odstranění Graffiti z Povrchu Auta

 1. Příprava:

Před zahájením odstraňování graffiti z povrchu auta je nutné provést důkladnou přípravu. Vozidlo by mělo být omyto, aby se odstranily nečistoty a prach, což pomáhá minimalizovat riziko poškození laku během procesu čištění.

 1. Volba vhodných chemikálií:

Pro odstranění graffiti z povrchu auta je třeba použít speciální graffiti odstraňovač určený pro tuto aplikaci. Je důležité se vyhnout použití silných rozpouštědel, která mohou poškodit lakovou vrstvu a povrch plastů.

 1. Test na skrytém místě:

Před aplikací odstraňovače graffiti by měl být proveden test na skrytém místě vozidla, aby se ověřilo, že odstraňovač nepoškodí lakovou vrstvu nebo plastové části. Různé povrchy mohou vyžadovat odlišný přístup.

 1. Aplikace odstraňovače:

Graffiti odstraňovač by měl být nanášen na postiženou oblast vozidla podle návodu od výrobce. Obvykle se nechává působit několik minut, ale je důležité dodržet doporučený čas, abyste minimalizovali riziko poškození laku.

 1. Očištění:

Po uplynutí doby uvedené na obalu odstraňovače graffiti je třeba graffiti opatrně odstranit. Použijte měkkou houbu nebo hadřík a pracujte jemně, abyste nepoškodili lakovou vrstvu. Je důležité vyvarovat se nadměrnému tření, které může způsobit poškrábání.

 1. Opláchnutí:

Po odstranění graffiti by měl být povrch důkladně opláchnut vodou, aby se z povrchu odstranily veškeré zbytky odstraňovače graffiti.

 1. Ochrana laku:

Po dokončení procesu odstranění graffiti je vhodné nanést novou vrstvu vosku nebo ochranného nátěru na lakovou vrstvu, což pomůže chránit vozidlo před dalšími poškozeními a usnadní budoucí čištění.

 

Odstranění Graffiti z Fasády

 1. Příprava:

Před zahájením odstraňování graffiti z fasády budovy je důležité provést inspekci povrchu, abyste určili typ materiálu a povrchovou úpravu. To vám umožní vybrat vhodný postup.

 1. Volba vhodných chemikálií:

Podobně jako u odstraňování graffiti z auta, je nezbytné použít speciální graffiti odstraňovač, který je vhodný pro daný typ fasády. Různé fasádní materiály mohou vyžadovat různé chemikálie.

 1. Test na skrytém místě:

Před aplikací odstraňovače graffiti by měl být proveden test na skrytém místě fasády, aby se ověřilo, že odstraňovač nepoškodí materiál nebo barvu fasády.

 1. Aplikace odstraňovače:

Odstraňovač graffiti by měl být nanášen na postiženou oblast fasády podle návodu od výrobce. Obvykle se nechává působit několik minut, až do okamžiku, kdy se graffiti začne rozpouštět.

 1. Mechanické odstranění:

Po úspěšném působení odstraňovače graffiti může být třeba mechanického odstranění. Použijte kartáč nebo hadry na odstranění graffiti, ale buďte opatrní, abyste nepoškodili fasádu.

 1. Opláchnutí:

Po odstranění graffiti by měla být fasáda důkladně opláchnuta vodou, aby se odstranily veškeré zbytky odstraňovače graffiti.

 1. Restaurace povrchu:

V případě, že odstraňování graffiti způsobí poškození fasády nebo barvy, bude nutné provést renovaci povrchu tak, aby byl znovu v souladu s okolím.

 

Odstranění Graffiti z Betonových Povrchů

 1. Příprava:

Stejně jako u dalších povrchů je důležité před odstraňováním graffiti z betonu provést důkladnou přípravu. Omyjte povrch, abyste odstranili nečistoty a prach.

 1. Volba vhodných chemikálií:

Pro betonové povrchy lze použít silnější graffiti odstraňovače, ale je třeba zajistit, že jsou vhodné pro betonový materiál.

 1. Test na skrytém místě:

Před aplikací odstraňovače graffiti na hlavním betonovém povrchu prověřte jeho účinky na skrytém místě, abyste se přesvědčili, že nepoškodí materiál.

 1. Aplikace odstraňovače:

Naneste odstraňovač graffiti na postiženou oblast betonu a nechte ho působit podle návodu od výrobce.

 1. Mechanické odstranění:

Po působení odstraňovače graffiti na betonovém povrchu může být potřeba mechanického odstranění. Použijte kartáče, houbu nebo vysokotlaký čistič na odstranění graffiti.

 1. Opláchnutí:

Po dokončení procesu odstranění graffiti z betonu je nutné povrch důkladně opláchnout vodou, aby se odstranily zbytky odstraňovače graffiti.

 1. Ochrana povrchu:

Po odstranění graffiti je vhodné aplikovat ochranný nátěr nebo impregnaci, která chrání betonový povrch a usnadňuje budoucí čištění.

 

Prevence Graffiti

Prevence je vždy lepší než léčba. Zde jsou některé způsoby, jak chránit povrchy před graffiti:

 1. Osvětlení a Bezpečnostní Kamery:

Instalace dostatečného osvětlení a bezpečnostních kamer může odstrašit pachatele graffiti.

 1. Antigraffiti Nátěry:

Na některých površích, jako jsou fasády budov, lze použít antigraffiti nátěry, které umožňují snadnější odstranění graffiti.

 1. Komunitní Programy:

Zapojení komunity do prevence graffiti, včetně dohledu a rychlého odstraňování graffiti, může pomoci snížit výskyt vandalismu.

 1. Rychlá Reakce:

Pokud se objeví graffiti, je důležité jej co nejdříve odstranit, což může odstrašit pachatele a minimalizovat poškození povrchu.

 

Odstraňování graffiti obecně vyžaduje pozornost k detailům a použití správných nástrojů a chemikálií. Dodržování preventivních opatření a rychlá reakce mohou snížit počet případů graffiti a pomoci udržet povrchy v co nejlepším stavu.

Naše firma nabízí odstraňování graffiti:


Odstraňování graffiti se provádí jak v našem kraji (Karlovarský kraj), tak na konkrétním místě dle odběratele. Další kraje kde jsme již realizovali odstraňování graffiti: Ústecký kraj, Středočeský kraj, Plzeňský kraj a další. Namátkově zmíníme také města kde jsme prováděli odstraňování graffiti: Cheb, Sokolov, Karlovy Vary, Praha, Plzeň, Most, Chomutov a další.  

Veškeré služby odstranění graffiti nabízíme také pomocí horolezecké techniky - práce ve výškách.

Pokud jste ještě nečetli, doporučujeme podívat se na náš článek o trochu silnějším čištění - pískování.

 

 

Dokončili jsme více než 100 projektů, bude ten Váš další?

ZÍSKAT CENOVOU NABÍDKU ZDARMA